English

Tre plazhe në ishujt Kanarie mbyllen për shkak të peshkaqenëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre plazhe në ishujt Kanarie të Spanjës janë mbyllur për shkak të shfaqjes së peshkaqenëve.

- Advertisement -

Për të dytën ditë radhazi, rojet e plazhit urdhëruan notarët të dilnin nga uji në plazhin Melenara në bregun lindor të ishullit pasi një dron policie vuri re një peshkaqen kokë çekiç rreth tre metra të gjatë në plazh.

Ndalimi i notit u shtri të dielën pasdite në plazhin fqinj Salinetas dhe pak më vonë në plazhin San Agustin në jug të ishullit.

Plazhi pritet të rihapet sot nëse shefat nuk ndryshojnë mendje në minutën e fundit, raporton Daily Mail.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?