Trump padit CNN për shpifje, kërkon 475 milionë dollarë dëmshpërblim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti i SHBA-së Donald Trump ngriti të hënën një padi për shpifje kundër CNN, duke kërkuar 475 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ai pretendon se rrjeti televiziv amerikan zhvilloi një “fushatë shpifjeje” kundër tij.

Trump shprehet në padinë e tij, të paraqitur në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Fort Lauderdale, Florida, se CNN përdori ndikimin e tij si një burim kryesor lajmesh për ta mposhtur atë politikisht.

- Advertisement -

Çfarë u përdor kundër tij ishin etiketime si “racist”, “rus”, “rebel” dhe “Hitler”. CNN nuk ka komentuar ende mbi rastin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

TË FUNDIT

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

Lufta në Ukrainë, Japonia vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Japonia njoftoi të premten sanksione shtesë kundër Rusisë në përgjigje të veprimeve të fundit të Moskës në Ukrainë, duke ndaluar eksportin e mallrave kryesore...

Pas SHBA-së dhe Gjermanisë, Franca e Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

Franca dhe Kanadaja do të furnizojnë Ukrainën me tanke mes sulmeve të vazhdueshme ruse. Vendimi i të dy vendeve ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×