U bllokua në pyll për disa ditë, gruaja mbijeton duke pirë verë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grua 48-vjeçare mbijetoi për pesë ditë e bllokuar në një pyll në Australi duke ngrënë ëmbëlsira dhe duke pirë një shishe të vetme verë. Lillian Ip u nis për një udhëtim të shkurtër të dielën, duke udhëtuar mes pyjeve të dendura në shtetin Victoria.

Por ajo ngeci në një qorrsokak pasi mori një kthesë të gabuar dhe automjeti i saj u bllokua në baltë. Zonja Ip, e cila nuk pinte alkool, kishte vetëm një shishe verë në makinë pasi po planifikonte t’ia jepte si dhuratë nënës së saj.

Pas pesë netësh e bllokuar, ajo u zbulua nga shërbimet e urgjencës të premten, ndërsa ata dolën me helikopterë për ta kërkuar.

- Advertisement -

“Gjëja e parë që më erdhi në mendje, ishte ‘ujë dhe një cigare’. Faleminderit Zotit, policja kishte një cigare. Mendova se do të vdisja atje. Isha gati të dforëzohesha”,-tha 48-vjeçarja për mediat australiane.

Ndërsa humbi shpresën për t’u gjetur e gjallë, ajo i shkroi një letër familjes së saj duke thënë se i donte ata.

Zonja Ip u gjet rreth 60 km (37 milje) larg qytetit më të afërt dhe për shkak të problemeve shëndetësore ajo nuk ishte në gjendje të ecte larg kështu që qëndroi me makinën e saj, tha policia e Victoria.

Ajo kishte vetëm disa ushqime dhe ëmbëlsira për të ngrënë, dhe pa ujë.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×