English

BE-ja anulon takimin në Tel Aviv, s’donin pjesëmarrjen e ministrit radikal izraelit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bashkimi Evropian bëri të ditur më 8 maj se ka anuluar një pritje diplomatike të planifikuar për t’u mbajtur në Tel Aviv, në mënyrë që të parandalonte pjesëmarrjen e ministrit radikal ultranacionalist të Izraelit, Itamar Ben-Gvir.

- Advertisement -

Ky veprim i delegacionit të BE-së në Izrael kundër anëtarit të qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, mund të shkaktojë një mosmarrëveshje diplomatike midis Izraelit dhe BE-së.

Marrëdhëniet tashmë janë tensionuar për shkak të politikave izrealite në Bregun e pushtuar Perëndimor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×