English

Udhëheqësi i grupit Wagner njofton largimin e trupave të tij nga Bahkhmuti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Udhëheqësi i grupit mercenar Wagner tha të dielën e trupat e tij kishin vënë nën kontroll të gjithë qytetin e Bakhmutit dhe se siç kishin premtuar, gjatë javës së ardhshme do të largohen nga kjo zonë lufte.

- Advertisement -

“Sot, Wagneri nuk ka bërë asnjë përparim dhe nuk ka kapur asnjë territor. Ne kemi vënë nën kontroll të gjithë territorin që kishim premtuar, deri në centrimetrin e fundit”, tha Yevgeny Prigozhin përmes një mesazhi me audio të postuar në aplikacionin Telegram .

“Siç e deklaruam dhe dje. Ne po ia dorëzojmë pozicionet tona Ministrisë së Mbrojtjes të Rusisë dhe do të largohemi nga zona e luftës në 25 maj”, tha ai.

Kreu i grupit Wagner, Prigozhin tha të shtunën se trupat e tij kishin marrë kontrollin e Bakhmutit, qytet që për 9 muaj me radhë sulmohet nga forcat ruse.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?