“Udhëtimi që i kushtoi rëndë”- PSG pezullon Messin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lionel Messi nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Galtier në dy javët në vijim, kjo për shkak të masave të marar ndaj tij. Argjentinasi është pezulluar nga drejtuesit e klubit, të cilët pretendojnë se sulmuesi ka udhëtuar drejt Arabisë Saudite, pa u konsultuar me klubin.

Forma që parizienët po kalojnë, për më tepër dhe humbja në fundjavë ndaj Lorien i ka irrituar drejtuesit dhe presidentin Al Khelaifi, i cili ka qenë personazhi kryesor që kërkoj pezullimin e futbollistit. Lionel Messi udhëtoi drejt Arabisë Saudite, ndërsa pretendon se periudha dy ditore në të cilën ai udhëtoi ishte pushim nga klubi, ndërsa nuk kishte dijeni për ndryshimet në programin stervitor.

Situata rëndohet më tepër pasi në media qarkullon lajmi se kampioni i botës ka pasur një komunikim me klubin e Al Hilal, ku i është ofruar një kontratë marramendëse. Drejtuesit e klubit arab i kanë ofruar 35-vjeçarit plot 400 mln euro në sezon. Gjithsesi, vizita e tij mund të lidhet dhe me rolin e ambasadorit që ai ka për të promovuar vendet e lindjes së mesme.

- Advertisement -

 

LEXO GJIHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

TË FUNDIT

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×