Ronaldo i pakënaqur në Arabinë Saudite, gati rikthimi në Evropë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aventura e CR7 në Arabinë Saudite me Al Nassr duket se është drejt fundit, me portugezin i cili është i pakënaqur. 38-vjeçari ka pohuar se dëshiron një rikthim në Evropë, teksa një fakt i tillë është konfirmuar dhe nga bashkëshortja e tij Georgina Rodriguez, ndërsa destinacioni kryesor mbetet Spanja.

Në një situata të tillë, president ii Realit të Madridit Fiorentino Perez i ka ofruar një vend pune sulmuesit, duke i garantuar rolin e ambasadorit. Sipas mediave spanjolle Florentino Perez ka garantuar se Ronaldos nuk do t’i mungojë puna në ‘Santiago Bernabeu’. Por, është e qartë se ai nuk do ta bëjë këtë si lojtar, sepse konsiderohet se cikli i tij në Madrid si futbollist është mbyllur.

Kujtojmë se Ronaldo konsiderohet si legjendë e Realit të Madridit aty ku ka shënuar 451 gola në 438 ndeshje të luajtura. Pak muaj më parë, ylli portugez u largua nga Manchester United duke iu bashkuar skuadrës së Al Nassr, aty ku nënshkroi një kontratë për 2.5 vite. Ndërkohë edhe pagesa ndaj tij ishte e lartë e konkretisht 500 mln euro për gjithë periudhën e qëndrimit. Performanca e tij ka qenë jo dhe aq pozitive, megjithatë Al Nassr ndodhet në vendin e dytë në kampionat, me synim fitimin e trofeut.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×