English

Ukraina rrëzon 10 dronë rusë gjatë natës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia lëshoi ​​16 dronë në Ukrainë gjatë natës me mbrojtje ajrore duke shkatërruar 10 prej tyre, tha ushtria ukrainase këtë mëngjes.

- Advertisement -

Autoritetet civile ukrainase thanë se dronët dëmtuan “infrastrukturën civile” në rajonin lindor të Kharkiv, duke plagosur një person.

Duhet të theksohet se gjatë luftës, Rusia dhe Ukraina kanë lëshuar të dyja drone në territorin e njëra-tjetrës.

Ata të dy pretendojnë se sulmet janë kryer në infrastrukturën e njëri-tjetrit që është kritike për ushtritë e tyre.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?