English

Vdekja e Navalnyt në burgun e Rusisë, reagon për herë të parë bashkëshortja e tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gruaja e ish-liderit të opozitës ruse, Alexey Navalnyt, Yulia Navalnaya, thotë se nuk e di nëse duhet ta besojë lajmin e vdekjes së burrit të saj.

- Advertisement -

“Nuk e di nëse duhet ta besoj këtë lajm të tmerrshëm apo jo”, ka thënë gruaja e Navalny, sipas mediave të huaja.

Duke folur në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Yulia Navalnaya tha se lajmi për vdekjen e burrit të saj deri më tani erdhi vetëm nga burime shtetërore.

“Ne nuk mund t’i besojmë vërtet Putinit dhe qeverisë së tij,” thotë ajo.

Më pas ajo shton se nëse lajmi për vdekjen e bashkëshortit të saj është i vërtetë, Putini dhe aleatët e tij duhet të mbajnë përgjegjësi personale për këtë dhe gjithçka që “po i bëjnë Rusisë”.

“Unë po i kërkoj të gjithëve që janë këtu të bashkohen dhe të ndihmojnë në ndëshkimin e regjimit rus,” thotë Navalnaya.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?