Vdes nga mbidoza 1-vjeçari në New York, droga ishte fshehur në dyshemenë e çerdhes

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fentanili që vrau një fëmijë një vjeçar në një çerdhe në New York City ishte fshehur në dhomën e gjumit nën dysheme ndërsa ai flinte, kështu thuhet në raportin e policisë.

Nicholas Dominici, i cili kishte qenë në çerdhe për vetëm një javë, vdiq nga një mbidozë e dyshuar droge të premten. Tre fëmijë të tjerë u shtruan në spital pasi u ekspozuan ndaj lëndës narkotike të fuqishme në qendrën e kujdesit ditor në Bronx.

Ndaj dy personave janë ngritur akuza për konspiracion droge dhe vrasje. Policia beson se fëmijët, të moshës nga tetë muaj deri në dy vjeç, thithën fentanil në çerdhe.

- Advertisement -

Tre fëmijëve iu dha Narcan, një mjekim urgjent i përdorur për të rikthyer mbidozën e opioideve.

Otoniel Feliz, babai i Dominicit, u citua nga ABC të ketë thënë se ai është ende duke përpunuar vdekjen e fëmijës së tij të vogël.

“E dua, më mungon, dua që të kthehet, por nuk ka asgjë që do të më kthejë djalin tim”,- tha Feliz.

Një kontroll në çerdhe u gjet një kilogram fentanil që u zbulua “nën një rrogoz ku fëmijët kishin fjetur më parë”, tha shefi i detektivit të NYPD, Joseph Kenny të hënën. Sipas BBC hetuesit zbuluan gjithashtu tre presa të përdorura për të paketuar kilogramë drogë.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×