English

Verstappen kampion i Formula 1, e fejuara braziliane merr vëmendjen e mediave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maks Verstappen është padyshim piloti i momentit në Formula 1, por pas atij triumfi të jashtëzakonshëm në Japoni, fshihet një tjetër person.

- Advertisement -

Keli Pike është e fejuara bukuroshe e 25-vjeçarit holandez që aktualisht është numri 1 në botë. Modelja braziliane nuk e ka fshehur gëzimin ku nëpërmjet rrjetit social ‘Instagram’ ka postuar foto me mbishkrimin ‘E bëri përsëri’.

Kjo për faktin se është hera e dytë që Maks Verstappen shpallet kampion bote. E përlotur dhe emocionuar, ajo është fotografuar nga mediat botërore në krahët e kampionit.

Keli është një modele e suksesshme dhe numëron 1 milion ndjekës në ‘Instagram’, ndërkohë që shpesh poston foto krah Verstappen apo skuderisë Redbull.

Belgu u shpall kampion pas fitores në garën e Japonisë pak ditë më parë. Kampioni e mbylli sezonin në kuotën e 366 pikëve, ndërkohë pas tij u renditën Perez i Redbullit dhe Leklerk nga skuderia Ferrari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?