English

VIDEO| 40 ekipe vihen në kërkim të helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një helikopter që transportonte presidentin iranian Ebrahim Raisi pësoi një “ulje të vështirë” të dielën, njoftoi media shtetërore iraniane, pa dhënë detaje të menjëhershme.

- Advertisement -

Raisi po udhëtonte në provincën e Azerbajxhanit Lindor të Iranit. Televizioni shtetëror tha se incidenti ndodhi pranë Jolfës, një qytet në kufi me kombin e Azerbajxhanit, rreth 600 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit iranian, Teheranit.

Duke udhëtuar me Raisin ishin Ministri i Jashtëm i Iranit Hossein Amirabdollahian, guvernatori i provincës së Azerbajxhanit Lindor të Iranit dhe zyrtarë të tjerë, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve IRNA. Një zyrtar i qeverisë lokale përdori fjalën “përplasje” për të përshkruar incidentin, por ai pranoi për një gazetë iraniane se nuk kishte arritur ende në vend.

40 ekipe të reagimit të shpejtë janë aktualisht në kërkim të helikopterit që mbante presidentin Raisi dhe zyrtarë të tjerë Imazhet nga mediat iraniane tregojnë mjegullën e fortë që pengon përpjekjet e shpëtimit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?