Video| Blinken performon me kitarë në nismën e re të diplomacisë muzikore amerikane

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ai zgjodhi që të mërkurën të shfaqej kret ndryshe në dhomën e pritjes zyrtare të Departamentit të Shtetit.

Duke dalë me një kitarë në dorë,  Blinken “sfidoi” veten në një fushë të re atë të këngës.

Ai ofroi një interpretim të “Hoochie Coochie Man” nga legjenda e blues Muddy Ëaters, ndërkohë që audienca, vartësit e tij në Departamentin e Shtetit e pritën me brohoritje.

- Advertisement -

“Nuk mund ta humbisja mundësinë e sonte për të kombinuar muzikën dhe diplomacinë. Ishte kënaqësi për të nisur Iniciativën e re të Diplomacisë së Muzikës Globale të @StateDept”, shkroi Sekretari i Shtetit në ‘X’ të enjten në Titter, duke shpërndarë gjithashtu një video të tij duke kënduar dhe duke luajtur kitarë.

Iniciativa Globale e Diplomacisë Muzikore do të bazohet në programet aktuale muzikore të diplomacisë publike për të krijuar partneritete publike-private me kompani amerikane dhe jofitimprurëse për të përdorur muzikën për të përmbushur momentin, për të përcjellë udhëheqjen amerikane globalisht dhe për të krijuar lidhje me njerëzit në mbarë botën.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

TË FUNDIT

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...

“Berisha ‘non grata’ i bie Ramës me flamurin e SHBA”-Çani: Doktori të takojë Putinin

Gazetari dhe moderatori Arian Çani është shprehur se nuk bën sens që ish-kryeministri Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga SHBA dhe...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×