English

VIDEO/ Grushta, rënia në shina dhe përplasja nga treni, përleshja në metronë në SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një përleshje mes dy burrave në një stacion metroje në Filadelfia, SHBA, përfundoi në tragjedi pasi njëri prej tyre përfundoi në shina në momentin e mbërritjes së trenit, duke mbetur i vdekur në vend.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, incidenti ndodhi në një stacion metroje pranë Universitetit të Pensilvanisë  pasditen e së enjtes së kaluar dhe u kap në video nga një dëshmitar okular.

Pamjet tronditëse tregojnë dy burrat që luftojnë vetëm disa hapa larg skajit të platformës, ndërsa treni dëgjohet duke iu afruar stacionit.

Burri i gjatë shihet fillimisht duke mbajtur njeriun më të shkurtër të palëvizshëm pranë një shtylle. Mirëpo ky i fundit arrin t’i shpëtojë dhe i gjuan dy grushta, duke bërë që shtatlarti të pengohet dhe të bjerë në shina. Pak çaste më vonë treni futet në stacion ndërsa zërat e tmerruar të pasagjerëve mund të dëgjohen, duke nënkuptuar atë që ndodhi.

Sipas Neë York Post, policia gjeti dhe arrestoi 40-vjeçarin Chaz Latoun Ëareing, njeriun që e shtyu viktimën në shina, në stacionin tjetër në linjën e metrosë, dhe ai është akuzuar për vrasje nga pakujdesia.

Autoritetet lokale në deklaratën e tyre theksojnë se aktakuza mund të ndryshojë nëse dalin në dritë informacione të reja për ngjarjen.

Ëareing, i cili besohet se është i pastrehë, është përplasur më parë me policinë dhe ka një urdhër të pazbatuar për arrestimin e tij për një tjetër sulm.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?