English

VIDEO| Po shuante zjarret, rrëzohet avioni në Greqi, brenda ndodheshin dy persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një incident është regjistruar këtë të martë në Greqi, ku një aeropla me dy pilotë në bord u rrëzua teksa po përpiqej të shuante zjarret në Karystos.

- Advertisement -

mediat greke bëjnë me dije se aeroplani Canadair që i përkiste Forcave Ajrore, ra në një luginë në fshatin Potam.

Sipas informacioneve në avion ndodheshin dy persona.

Gjatë operacionit të shuarjes së zjarrit, avioni u përplas me një pemë, duke bërë që të rrëzohej në tokë dhe të shpërthente në flakë.

Njoftimi i Forcave Ajrore greke:

“Të martën, 25 korrik 2023, në orën 15:05, një avion CL-215, me një ekuipazh prej dy personash, u rrëzua gjatë shuarjes së zjarrit ajror në Platanistos, Evia.

Një operacion kërkim-shpëtimi është duke u zhvilluar për gjetjen e dy pilotëve. Në zonë janë nisur 1 helikopter Super Puma dhe 1 helikopter AB-205 i Forcave Ajrore, si dhe 1 helikopter S-70 i Marinës.

https://youtu.be/gH2o_rWu8_U

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×