English

U publikua si atentat ndaj presidentit palestinez, video rezulton e pavërtetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Video e publikuar në mediat vendase dhe të huaja më, 7 nëntor, se eskorta e presidentit të Autoriteteit Palestinez, Mahmoud Abbas, ishte sulmuar me armë, rezulton i pavërtetë.

- Advertisement -

Fillimisht u raportua se sulmi u mor përsipër nga një grup i ri në hije i quajtur “Fëmijët e Abu Jandel”, anëtarët e të cilit thuhet se janë organizuar brenda institucionit të sigurisë palestineze në Bregun Perëndimor.

U raportua gjithahstu se si pasojë e të shtënave, një nga truprojat e presidentit të Autoritetit Palestinez u plagos gjatë të shtënave.

Por France24 arritti të identifikojnë vendndodhjen ku është xhiruar video, e cila nuk është një atentat, por një aksion policor ndaj trafikut të drogës pranë kampit Al-Jalazoun në afërsi të Ramallah.

***Shënim: Ky lajm është ndryshuar pjesërisht në titull dhe përmbajtje pas verifikimit nga Faktoje.al

Titulli aktual: U publikua si atentat ndaj presidentit palestinez, video rezulton e pavërtetë

Titulli i mëparshëm: VIDEO/ Sulmohet me armë eskorta e presidentit palestinez

Në përmbajtjen e shkrimit, është ndryshuar pjesa ku e cilëson se video nuk paraqet një atentat ndaj presidentit palestinez , Mahmoud Abbas, por ishte një aksion policor kundër trafikantëve të drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?