VIDEO | ‘Trajner, më fut në lojë’, Biden telefon kombëtaren e SHBA në Katar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka telefonuar lojtarët dhe trajnerin e kombëtares amerikane, për t’iu uruar fat në kampionatin botëror “Katar 2022”.

Në videon e shpërndarë nga Shtëpia e Bardhë në rrjetet sociale, shikohet presidenti Biden, duke biseduar me trajnerin Berhalter, i cili e ka hapur me zë telefonatën që ta dëgjonte i gjithë ekipi.

Nuk munguan as batutat e numrit 1 të SHBA-së, teksa i tha trajnerit që ta fuste në lojë, pasi ndihej gati.

- Advertisement -

“Trajner më fut në lojë, jam gati të luaj. Ju djem, unë e di që nuk jeni favoritë, por do t’ju them se keni disa nga lojtarët më të mirë në botë në ekipin tuaj dhe po përfaqësoni këtë vend dhe unë e di që do të luani me zemër, kështu që le të shkojmë t’i tronditim të gjithë. Vazhdoni t’i besoni njëri-tjetrit, luani sa më fort që të mundeni dhe për ju dhe familjet tuaja, bashkëlojtarët dhe i gjithë vendi është duke ju mbështetur juve’, ka thënë ndër të tjera Biden.

SHBA zhvilloi ndeshjen e parë mbrëmjen e së hënës, ku nuk arriti më shumë se një barazim me rezultatin 1-1 kundër Uellsit.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

TË FUNDIT

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×