VIDEO| Tym dhe flakë në zemër të Rusisë, momenti kur dronët godasin Moskën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën tetë dronë shënjestruan Moskën mëngjesin e të martës, në sulmin e parë mbi zonat civile në kryeqytetin rus.

“Një shenjë e fuqishme kjo se lufta po arrin gjithnjë e më shumë në zemër të Rusisë”, shkruan Neë York Times.

Media prestigjoze amerikane ka shpërndarë dhe pamjet e sulmit me dronë në periferi të kryeqytetit rus.

- Advertisement -

Goditja e Mposkës me dronë, erdhi pas sulmit ajror në kryeqytetin e Ukrainës, ku humbi jetën një civil.

Nga pamjet e publikuara shihet tym në qiellin e Moskës, si dhe xhama të thyer e banesa të dëmtuara.

NYT ka raportuar për një shpërthim në orën 06:24, sipas kohës lokale, në veriperëndim të Moskës. Po ashtu, një tjetër shpërthim u dëgjua disa minuta më vonë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

TË FUNDIT

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

“Bashkëpunëtorë të Izraelit”, Rusia akuzon SHBA-në pas vetos kundër rezolutës së OKB

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara si “bashkëpunëtore në masakrën brutale të Izraelit” pas vetos së saj të premten ndaj një rezolute të Këshillit të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×