English

VIDEO| Zjarr në parkun më të madh argëtues në Gjermani, evakuohen vizitorët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr i madh shpërtheu sot në parkun më të madh argëtues të Gjermanisë, Europa-Park, i cili çoi në evakuimin e vizitorëve.

- Advertisement -

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një shtëllungë të madhe tymi të zi që ngrihet nga parku argëtues.

Europa-Park është një park i madh argëtimi i vendosur në qytetin Rust në shtetin e Baden-Württemberg.

Për momentin nuk dihet shkaku i zjarrit.

Parku u hap në vitin 1975 dhe çmimi i biletës varion nga 40 deri në 300 euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×