English

VIDEO|Sapo dolën nga shkolla, vriten me armë zjarri në atentat 2 adoleshentë në SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë është ka ndodhur në Çikago në SHBA, ku dy gjimnazistë të moshës 16 dhe 17-vjeç, janë qëlluar për vdekje me armë zjarri.

- Advertisement -

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave dyshohet se adoleshentët janë qëlluar nga persona të armatosur, në momentin kur ishin duke dalë nga shkolla.

Dy automjete kanë ndaluar përpara tyre dhe persona që kishin mbuluar fytyrën me kapuç, kanë dalë jashtë dhe kanë hapur zjarr ndaj dy gjimnazistëve.

Sipas dëshmitarëve, autorët kanë qëlluar rreth 20 herë me armë zjarri.

Ndërkohë, nxënësit e identifikuar janë 17-vjeçari Robert Boston dhe 16-vjeçari Monterio Williams.

Departamenti i Policisë së Çikagos, po kryen një hetim për të identifikuar autorët dhe për të përcaktuar motivin e sulmit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?