English

Vranë arkitektin italian, Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për 2 shqiptarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria italiane ka kërkuar burgim të përjetshëm për dy shqiptarët në Itali pasi dyshohen si të përfshirë në vrasjen e arkitektit Roberto Mottura, në vilën e tij në Piossasco.

- Advertisement -

Mediat e huaja, bëjnë me dije se në burg janë lënë shqiptarët Emirjan Margjini dhe Mergim Lazri të moshës 32 dhe 26 vjeç, pasi vranë Motturën ndërkohë që ishin futur në shtëpinë e tij për të vjedhur.

Prokurorët Valentina Sellaroli dhe Marco Sanini i kushtuan një pjesë të aktakuzës analizës së qelizave telefonike për të rindërtuar lëvizjet e të pandehurve.

Ata u ndalën edhe te dëshmia e të dashurës së Lazrit në atë kohë, e cila në sallën e gjyqit tregoi sesi burri, më 9 qershor, i kishte thënë asaj “duhet të zbresim përsëri poshtë (në Santa Maria Capua Vetere, në Campania) sepse një gjë e keqe ka ndodhur.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×