English

Vrasja e 22-vjeçarit/ Në lagje s’kishte drita, autorët qëndruan 15 min para shtëpisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

22-vjeçari Gëzim Sinomati, u ekzekutua me plumb në kokë ndërsa po pinte cigare në ballkonin e banesës së tij në pallatin në lagjen “Hajro Çakërri’ në Vlorë.

- Advertisement -

Burime për Euroneës Albania, bëjnë me dije se autorët kishin qëndruar me makinë të parkuar 10-15 minuta para banesës së tij.

Ndërkohë pak minuta më parë se të bëhej atentati në të gjithë lagjen nuk kishte energji elektrike, ngjarje e cila duket se ka qenë e planifikuar me detaje.

Ndërkohë, pak minuta pas ekzekutimit në lagjen 24 ‘Maji’ është djegur dhe automjeti që policia thotë se dyshohet se është përdorur nga autorët.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×