English

Vritet një ushtar egjiptian nga sulmi izraelit në Rafah

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ushtar egjiptian është vrarë gjatë një incidenti me të shtëna në afërsi të pikëkalimit kufitar Rafah mes Egjiptit dhe Rripit të Gazës, dhe për këtë ka nisur një hetim, tha një zëdhënës i ushtrisë egjiptiane të hënën.

- Advertisement -

Më herët, ushtria izraelite tha se po i heton raportimet për shkëmbim zjarri mes ushtarëve egjiptianë dhe atyre izraelitë.

“Para pak orësh [e hënë] ndodhi një incident me të shtëna me armë në kufirin egjiptian. Incidenti po hetohet dhe po mbahen bisedime me egjiptianët”, tha ushtria izraelite në një komunikatë për media.

Një hetim fillestar ka gjetur se personeli egjiptian i sigurisë kishte reaguar ndaj një shkëmbimi zjarri “mes forcave izraelite dhe pjesëtarëve të rezistencës palestineze, që bëri të ketë të shtëna në disa drejtime”, tha një burim për televizionin shtetëror të Egjiptit, Al Qahera.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?