Vuçiç falënderon Kinën për mbështetjen ndaj integritetit territorial të Serbisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç foli sot me zëvendësministrin e Departamentit Ndërkombëtar të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, Qian Hongshan, për aspekte të shumta të partneritetit strategjik.

Vuçiç  përsëriti mirënjohjen e tij për Presidentin e Kinës, Republikën Popullore të Kinës dhe Partinë Komuniste të Kinës për mbështetjen e integritetit territorial të Serbisë dhe pavarësisë së saj.

Ai theksoi veçanërisht se Serbia në mënyrë të palëkundur dhe konsistente e mbështet politikën e Kinës në të gjitha forumet ndërkombëtare, njoftoi shërbimi për shtyp i presidentit, shkruan Euronews Serbia.

- Advertisement -

Vuçiç vlerësoi se marrëdhëniet ndërmjet Beogradit dhe Pekinit po hyjnë në një fazë të re të zhvillimit, veçanërisht përmes planeve për gjithëpërfshirje. bashkëpunimi ekonomik, përmirësimi i shkëmbimeve tregtare dhe fluksi i investimeve të reja kineze.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

TË FUNDIT

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×