Gazetari Genc Burimi zbulon sesi Vuçiç e josh Francën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari Genc Burimi u shpreh se presidenti serb Aleksandër Vuçiç josh Francën me investimet që bëhen në këtë shtet dhe me blerjen e materialeve franceze.

Gazetari theksoi se as Europa dhe as SHBA-ja nuk i kanë shkëputur marrëdhëniet me Vuçiç-in. Madje ai nënvizoi se Europa aktualisht është me pranë Serbisë.

“Lufta në Kosovë e rreshtoi Francën krah kauzës së shqiptarëve të Kosovës. Me Serbinë duket sikur janë më afër, por nuk është vetëm Franca por është mbarë Europa. Edhe SHBA-të ashtu si Europa nuk kanë vendosur ndaj Serbisë të nxjerrin koburen. Amerikanët edhe vetë nuk po i shkëpusin marrëdhëniet me Vuçiç. Kjo është zgjuarsia e Vuçiç që luan me dy karrige. Vuçiç ka ditur ta joshë Francës nga metoda financiare. Serbia po ble material francez”, u shpreh ai.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

TË FUNDIT

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Zv.kryetarja e Kuvendit: Ja arsyeja pse Rama nuk ishte në seancë për interpelancë

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk u paraqit këtë të enjte në seancën plenare, në interpelancën për çështjen "McGonigal",...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×