Ylber Sefa fiton turin e 79-të çiklistik të Shqipërisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ylber Sefa, çiklisti i ekipit kombëtar shqiptar është fituesi i turit të 79-të çiklistik të Shqipërisë, Gjirokastër-Fier, rreth 100 km.

Në vend të dytë është rreshtuar Asadov Elchin nga Azerbaixhani dhe në vend të tretë kroati Antonio Baraq.

“Kjo fitore do të thotë sakrificë, puna e palodhshme e ekipit gjithashtu edhe motivim për vitin e ardhshëm”, tha Sefa.

- Advertisement -

Turi i fundit i këtij rrethi çiklistik që zgjati katër ditë përfundoi në mesditë në qendër të qytetit të Fierit. Sipas fituesit të vendit të parë gara ka qenë e bukur dhe me rivalitet.

“Ekipi më i fortë ka qënë ekipi rumun , pastaj edhe një ekip hollandez, edhe ekipi ynë ka qënë një ndër më të fortit, por sic iu thashë janë lodhur për shkak të katër etapave të para dhe sot nuk kishin mundësi të më ndihmonin dhe e bëra gjithcka vetë”, sipas Sefës.

Rrethi Çiklistik nisi më 31 maj, me etapën e tij të parë Tiranë-Korçë. Në garë morën pjesë 12 skuadra: 3 shqiptare dhe 9 të huaja. Përgjatë 5 ditëve, çiklistët përshkuan 728 km rrugë.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

TË FUNDIT

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×