Zbulohet oferta e ‘çmendur’ për Messin nga Arabia, më e lartë se ajo e Ronaldos

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për të ardhmen e Lionel Messit është folur shumë ditët e fundit. Dhe pikërisht pas eliminimit të PSG-së në Champions League, gjithçka tregon se argjentinasi nuk do të vazhdojë të luajë më në Parc des Princes.

Mediat e huaja shkruajnë se një propozim tashmë është në tryezën e argjentinasit. Futbollisti dhe babai i tij, i cili vepron edhe si menaxher i Jorge Messi, kanë marrë dy oferta, njëra prej të cilave mund ta shndëronte Messin në lojtarin më të paguar në histori.

Parisien shkruan se në tavolinën e “pleshtit” janë dy opsione. Një nga MLS, ku ekipi amerikan është gati t’i plotësojë çdo kërkesë ekonomike dhe e dyta është nga Arabia Saudite, aty ku Al Hilal po bën çdo gjë për ta bashkuar edhe një herë me Ronaldo-n në një kampionat.

- Advertisement -

Oferta e Al Hilal besot të jetë 600 milionë euro për dy sezone, duke e shndërruar pleshtin në sportistin më të paguar në planet.

Financimi nuk do të vinte nga arkat e klubit arab, por nga shteti saudit, i cili do të siguronte një pjesë të madhe të parave siç bëri me Cristianon. Basti është i qartë: promovoni futbollin në Gjirin Persik dhe sigurimi i një kandidature për Kupën e Botës të vitit 2030.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë, Serbia s’ka kundërshtuar

Rama: Detyra ime është të bëjë çmos për paqe dhe për bashkëpunimin në rajon dhe për njohjen përfundimtare të Kosovës, si fryt i paqes...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

TË FUNDIT

Rama: KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë, Serbia s’ka kundërshtuar

Rama: Detyra ime është të bëjë çmos për paqe dhe për bashkëpunimin në rajon dhe për njohjen përfundimtare të Kosovës, si fryt i paqes...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

E tradhtoi para drejtësisë, Tafani bashkëpunëtor në krim me Haxhinë, vrasjet që bënë

Bashkëpunëtori i drejtësisë Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, i përfshirë në disa vrasje, vjedhje dhe shpërthime me eksploziv ka bërë të mundur zbardhjen e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×