English

Zelensky shkarkoi komandantin e ushtrisë ukrainase, Klitschko thirrje për shpjegim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e djeshme shefi i ushtrisë së Ukrainës, Valery Zaluzhny, është shkarkuar nga Volodymyr Zelensky, pasi tensionet mes dy liderëve kishin pushuar prej javësh.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, Vitali Klitschko, kryebashkiaku i Kievit dhe një figurë e shquar gjatë luftës në Ukrainë, u ka bërë thirrje autoriteteve që t’i japin publikut “shpjegime për ndryshime të tilla”.

“I jam mirënjohës gjeneralit Valery Zaluzhny për shërbimin e tij ndaj Ukrainës dhe përkushtimin për mbrojtjen e kombit tonë. Falë tij, ukrainasit kanë dhënë besim të vërtetë në Forcat tona të Armatosura, të cilat aktualisht gëzojnë nivelin më të lartë të besimit të publikut,” tha ai.

Ai tha se ishte “i sigurt” se komandanti i ushtrisë popullore do ta kalonte këtë sfidë.

“Unë besoj se autoritetet do t’i japin publikut shpjegime për ndryshime të tilla,” tha ai.

“Veçanërisht gjatë luftimeve të ashpra në vijat e para të frontit dhe nevojës për të mbajtur një bashkëpunim efektiv me partnerët e huaj, uniteti i shoqërisë sonë mbështetet në autoritetet që mund t’i besojnë”, tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×