English

Zjarr i madh në periferi të Athinës, digjen 3 fabrika

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një nga periferitë më të mëdha të Athinës, Aharnes, një zjarr ka rënë gjatë natës dhe zjarrfikësit po punojnë ende për shuarjen e tij.

- Advertisement -

Zjarri shpërtheu në bimësi të ulët jo shumë larg rrugës Karamanli dhe më pas u përhap duke dëmtuar tre fabrika, raporton Kattimerini.

Është dëmtuar një fabrikë për prodhimin e drurit, si dhe dy të tjera që merren me prodhimin e plastikës dhe letrës. Vlerësimi përfundimtar i dëmit do të përcaktohet më vonë.

Shërbimi zjarrfikës njoftoi se situata është më e mirë që nga mëngjesi i sotëm, por se operacionet për shuarjen e zjarrit po vazhdojnë.

Banorët vendas morën dy mesazhe me tekst që i këshillonin të qëndronin brenda dhe të mbanin dyert dhe dritaret të mbyllura për shkak të tymit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?