English

Zjarr në Malin e Gjerë, terreni i thyer bën të pamundur ndërhyrjen me zjarrfikëse

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipërfaqet kullosore në Malin e Gjerë, në zonën mes Delvinës dhe Gjirokastrës vazhdojnë të jenë të përfshira nga zjarri. Si shkak i terrenit të thyer dhe malor është e pamundur të ndërhyet me automjete zjarrfikës.

- Advertisement -

Një grup zjarrfikësish nga Gjirokastra, rreth 25 efektivë ecën për disa orë me këmbë për të arritur në zonën e përfshirë nga zjarri. Ata janë të pajisur me pompa shpine dhe mjete të tjera rrethanorë për shuarjen e zjarreve.

Fillimisht vatra e zjarrit u shfaq në Rezervatin e Rëzomës në Bashkinë Delvinë ndërsa ditën e sotme ka ardhur duke u zgjeruar përgjatë Malit të Gjerë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?