English

Zjarr në një fabrikë nafte në Rusi, dy të vrarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr në një fabrikë nafte në qytetin Angarsk, në rajonin Irkutsk të Rusisë afër Baikal, ka shkaktuar vdekjen e dy personave dhe ka plagosur katër të tjerë, njoftoi agjencia ruse e lajmeve Sputnik, duke cituar autoritetet lokale.

- Advertisement -

Zjarri shpërtheu në një fabrikë të përpunimit të naftës të Kompanisë Petrokimike “Angarsk”, e cila ka një sipërfaqe prej 2500 metrash katrorë, sipas Igor Kobzev, guvernator i Irkutsk.

Po punohet për zbardhjen e shkakut të incidentit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×