English

1 mln euro false, kërkohen 27 vite burg për dy kamerunasit dhe zviceranen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamerunasit Jose Ngankam dhe Zindine Nkeh bashkë me zviceranen Jenifer Chollet rrezikojnë nga 9 vite burg.

- Advertisement -

Në pretencën e saj prokuroria i kërkoi gjykatës që ata të shpallen fajtor për ‘falsifikim të monedhave’.

Afrikanët me banim në Francë u arrestuan në fillim të shkurtit, i pari, Jose Ngankam me 1 milion e 75 mijë euro të falsifikuara i cili për të mbërritur në Tiranë kishte ndjekur itinerarin Lion-Stamboll-Rinas.

Operacioni ‘lastra’ zbuloi se pika e kontaktit të tyre në Tiranë ishte shtetasja zvicerane.

Për shkak të gjykimit të shkurtuar ata do të përfitojnë uljen e 1/3 së dënimit dhe nëse shpallen fajtor nga gjykata do dënohen me nga 6 vite burg.

Euronews Albania ka siguruar edhe pamjet e pajisjes që prodhonte paratë false, një pjesë të së cilave u tentuan të futeshin të territorin shqiptar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?