English

1 viktimë dhe 21 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

1 person ka humbur jetën për shkak të COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë tha se janë kryer 536 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 21 qytetarë, në këto bashki: 11 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Fier, Mallakastër, Kolonjë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Malësi e Madhe, Durrës, Kamëz.

Në të gjithë vendin janë 252 qytetarë aktivë me COVID-19.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë.

Statistika (15 Tetor 2022)

Raste të reja ditore                21

Të shëruar në 24 orë             19

Të shtruar në spitale             2

Humbje jete në 24 orë           1

Testime ditore                     536

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?