English

100 ditë luftë në Gaza, rreth 24 mijë palestinezë të vrarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Shëndetësisë së Palestinës ka publikuar bilancin e 100 ditëve lufte, që nga sulmi i parë i Izraelit në Gaza. Gjatë më shumë se tre muajve sulme tashmë, kanë humbur jetën 23,968 persona dhe 60,582 të tjerë janë plagosur.

- Advertisement -

Ndërkohë sa i përket të dhënave të 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 125 palestinezë kanë humbur jetën dhe 265 janë plagosur.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?