100-vjetori i Flamurtarit, aktivitete sportive dhe kulturore përgjatë javës në Vlorë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me rastin e 100-vjetorit të krijimit të klubit shumësportësh të Flamurtarit, në qytetin e Vlorës do të zhvillohen një sërë aktivitetesh sportive dhe jo vetëm përgjatë gjithë javës.

Fundjava do të kulmojë me aktivitete në teatrin ‘Petro Marko’ dhe ndeshjen e veteranëve të futbollit në stadiumin e qytetit.

Për aktivitetet që do të mbahen foli edhe drejtori i klubit shumësportësh, Klevis Kaso. Ai tregoi se do të zhvillohen disa gara sportive, në çiklizëm, ping-pong, basketboll, volejboll, not, gjimnastikë dhe disa disiplina të tjera.

- Advertisement -

Për të bërë të mundur zhvillimin e këtyre aktiviteteve, një grup I madh punë është kujdesur për këtë gjë. Një ekspozite më fotografi do të çelet në sallën e teatrit të Vlorës, me kujtimet e sportistëve vlonjat që kanë kontrubuar ndër vite për klubin ‘Flamurtari’.

Për 100-vjetorin e krijimit të Flamurtarit, vëmendje do t’i kushtohet edhe ikonave të sportit që kanë bërë historinë dhe kanë kontribuar për këtë klub.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

TË FUNDIT

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Kush janë të penduarit që zbuluan krimet më të rënda në Shqipëri

Disa banda kriminale në Shqipëri janë zbërthyer falë rrëfimeve të të penduarve të drejtësisë. Emisioni Review në Euronews Albania bëri një bilanc të personave që...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×