English

14 milionë dollarë ar grabitet në aeroportin më të populluar të Kanadasë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia kanadeze po heton një grabitje të madhe ari në Aeroportin Ndërkombëtar Pearson të Torontos pasi miliona dollarë të metalit të çmuar dhe sendeve të tjera të çmuara u zhdukën.

- Advertisement -

Hajdutët u larguan me më shumë se 14 milionë dollarë në ar dhe sende të tjera me vlerë të hënën, zbuloi policia të enjten.

Inspektori rajonal i policisë Stephen Duivesteyn i tha gazetës Toronto Star se një kontejner u vodh pasi u shkarkua nga një aeroplan në një objekt mallrash.

“Ajo që mund të them është se kontejneri kishte një dërgesë me vlerë të lartë”, tha Duivesteyn për Star. “Ai përmbante ar, por nuk ishte ekskluzive për arin dhe përmbante sende të tjera me vlerë monetare”.

Duivesteyn tha se grabitja ishte “shumë e rrallë” dhe nuk ishte bërë asnjë arrestim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Grabitet gruaja te Rruga e Elbasanit, i vidhet me dhunë varësja e floririt

Gazetarja grabitet teksa raportonte live për Kupën e Botës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×