A do të arrestohet Ahmetaj? Ish-prokurori: Ja faktet që janë mbledhur prova konkrete

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, foli në studion e emisionit Review në Euronews Albania në lidhje me hetimet e kryera nga SPAK në lidhje me përfshirjen e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj në çështjen e inceneratorëve.

Beci theksoi se veprimet e bëra nga prokuroria me kontrollin dhe sekuestrimin e banesave tregojnë se hetimi ka avancuar dhe akuza është drejt vendimit për të arrestuar apo jo ish-zëvendëskryeministrin.

“Fakti që është ushtruar një kontroll banese, fakti që është vendosur sekuestro preventive, fakti që janë nisur letërporositë, tregon që janë mbledhur prova konkrete, të dhëna konkrete, që mund të ketë dyshime të arsyeshme për shkelje të ligjit nga ana e zëvendëkryeministrit.

- Advertisement -

Të gjitha këto rezltojnë në problemin që Prokuroria e Posaçme ka avancuar së tepërmi në këtë hetim dhe është pothuajse në vendimin që një prokuror duhet të marrë, të caktojë masën e sigurisë për Ahmetaj. E thënë më thjeshtë të arrestohet apo jo”, tha Beci.

 

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nisin Lojërat Aziatike në Kinë, në ceremoni dhe Bashar al-Assad

Presidenti kinez, Xi Jinping i ka hapur të shtunën Lojërat Aziatike, të 19-at me radhë, në një ceremoni shumëngjyrëshe në Hangzhou. Lojërat do të zgjasin...

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

TË FUNDIT

Nisin Lojërat Aziatike në Kinë, në ceremoni dhe Bashar al-Assad

Presidenti kinez, Xi Jinping i ka hapur të shtunën Lojërat Aziatike, të 19-at me radhë, në një ceremoni shumëngjyrëshe në Hangzhou. Lojërat do të zgjasin...

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×