Enriko Papa fiton kupën e Rumanisë, mesfushori që i duhet Sylvinhos

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e shtunë trajneri Sylvinho publikon listën e lojtarëve të thirrur për dy përballjet e muajt qershor ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Një emër i cili duhet testuar patjetër është dhe ai i mesfushorit Enriko Papa, i cili së fundmi fitoi kupën me skuadrën e Sepsi Sf Georghe në Rumani.

I kontaktuar nga Euronews Albania, Papa ka pohuar se është gati për të qenë pjesë e kombëtares shqiptare, ndërsa është në pritje të një ftese nga Sylvinho.

“ Jam në formë shumë të mirë, e ndjej veten gati për kombëtaren shqiptare dhe jam i gatshëm për të dhënë kontributin tim. Sapo fitova kupën me skuadrën time Sepsi në Rumani, ndërsa Rizespor kërkon që të rikthehem në kampionatin turk në sezonin e ri”,-tha mesfushori Enriko Papa.

- Advertisement -

Papa është një lojtar që ka shkëlqyer në kampionatin rumun edhe në kohën kur luante me Botostanin, duke u kthyer në një nga lojtarët kyç, teksa mbante shiritin e kapitenit. Më pas u transferua tek Rizespor. Përgjatë tërmetit të Turqisë u huazua tek Sepsi, por duket se mesfushori shqiptar është i ‘apasionuar’ pas trofeve.

Në një pikë ku kombëtarja shqiptare ka nevojë për lojtarë inteligjentë, Papa është një nga ata të cilët i duhet Sylvinhos në ndeshjet e qershorit, për t’i shërbyer repartit ofensiv.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

TË FUNDIT

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×