Shqiptari përplasi e tërhoqi zvarrë të renë greke, dalin pamjet e aksidentit tragjik

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Janë publikuar pamjet nga aksidenti tragjik në Selanik, ku i riu shqiptar përplasi një studente greke 21-vjeç, e cila studionte për veterinari në Universitetin Aristotelio në Selanik.

Siç shihet në pamje shqiptari pasi ka përplasur të renë greke mëngjesin e së martës, është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, shkruajnë mediat greke. 

Si ndodhi ngjarja

- Advertisement -

Në mesnatë e reja origjinë nga Chania në ishullin e Kretës, hipi në avion për të shkuar në Selanik, pasi do takohej me mikeshat dhe miqtë e saj atje. Pak pas orës 1 të mëngjesit, Ema, zbriti nga avioni dhe u nis për në shtëpinë e miqve të saj.

Kur kaloi rrugën Egnatia në qendër të Selanikut, ajo u mor përpara nga një makinë e cila drejtohej nga shqiptari.

Mësohet se i riu pasi e përplasi, 26-vjeçari u kthye mbrapsht dhe e shtypi sërish me makinë të renë, e cila ndërroi jetë në spital.

Dëshmitarët okularë deklaruan se shqiptari përplasi dhe tërhoqi zvarrë me makinë të renë, e cila sapo kishte mbërritur në Selanik.

Pamje nga vendi i ngjarjes

Mediat greke bëjnë me dije se 26-vjeçari shqiptar është vetëdorëzuar në polici pak ditë pasi përplasi 21-vjeçaren në qendër të Selanikut.

26-vjeçari me precedent penal në fushën e narkotikëve është paraqitur mëngjesin e sotëm i shoqëruar nga avokatja e tij në Drejtorinë Rrugore të Selanikut.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

TË FUNDIT

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×