“3 vrasjet me të njëjtën armë”, policia deklaratë pas arrestimit të Hutrës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i policisë së Tiranës, Tonin Vocaj në një konferencë për mediat pasditen e së mërkurës deklaroi se Dan Hutra përdori të njëjtën armë në vrasjen e tre grave në Tiranë, përfshi 31-vjeçaren Etleva Kurti në Kamëz.

Vocaj tha se Hutra ka përdorur një automjet të marrë me qira për të lëvizur duke nisur nga zona e Astirit ku plagosi me thikë të dashurën për të shkuar më tej në zonën e Kamzës, ku ekzekutoi Etleva Kurtin, dhe më pas në Paskuqan ku vrau motrën dhe të afërmen e ish-bashkëjetueses.

“Është kryer ekspertimi balistik i gëzhojave të sekuestruara në të dy vendngjarjet dhe ka rezultuar se 12 gëzhojat e sekuestruara në ngjarjen e ndodhur në “Kodër Kamëz” dhe 6 gëzhojat e sekuestruara në Kamëz, janë të qitura nga e njëjta armë zjarri”, tha Vocaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

TË FUNDIT

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×