4 muaj përpara zgjedhjeve, PD njofton firmosjen e koalicionit me këtë forcë politike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike pritet të firmos këtë të mërkurë një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Parinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, PBDNJ.

Marrëveshja pritet të firomoset në orën 11:00 të ditës së sotme, ku do të të mbahen dhe deklaratat respektive të dejtuesve të dy forcave politike.

“Në orën 11:00 firmoset Marrëveshja e Koalicionit mes Partisë Demokratike dhe PBDNJ. Firmosja dhe deklaratat do të transmetohen me regji për të gjitha mediat, ndërsa gazetarët mund ta ndjekin nga afër”, thuhet në njoftimin e Partisë Demokratike.

- Advertisement -
- Advertisement -

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministri i Jashtëm serb zbulon porosinë e SHBA-së për Kurtin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë porositur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,...

U kapën duke marrë ryshfet, lihen në burg 2 efektivët e “Shqiponjave”

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 2 efektivët e "Shqiponjave" Andi Çelmeta dhe Hashim Xhixha të akuzuar për korrupsion. Njëherësh, me kërkesë të Prokurorisë...

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

TË FUNDIT

Ministri i Jashtëm serb zbulon porosinë e SHBA-së për Kurtin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë porositur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,...

U kapën duke marrë ryshfet, lihen në burg 2 efektivët e “Shqiponjave”

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 2 efektivët e "Shqiponjave" Andi Çelmeta dhe Hashim Xhixha të akuzuar për korrupsion. Njëherësh, me kërkesë të Prokurorisë...

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Fredi Belerin, ndërsa ka vendosur detyrim paraqitjeje për Pandeli...

Ministri i Jashtëm grek takon Xhaçkën, kërkon lirimin e Belerit dhe Kokaveshit

Ministri i Jashtëm grek Vasilis Kaskarelis ka takuar homologen Olta Xhaçka në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×