English

4 të vdekur dhe 19 të zhdukur nga zjarri në një ndërtesë në Spanjë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe 19 rezultojnë të zhdukur nga zjarri masiv në një bllok banimi të lartë në qytetin spanjoll të Valencias, thonë shërbimet e urgjencës.

- Advertisement -

Zjarri përfshiu një bllok 14-katësh në lagjen Campanar dhe u përhap në një ndërtesë ngjitur.

Zjarrfikësit u panë duke shpëtuar njerëzit nga ballkonet dhe 19 besohet se janë ende të zhdukur.

Të paktën 14 persona, përfshirë gjashtë zjarrfikës dhe një fëmijë të vogël, janë plagosur.

Erërat e forta kanë ndezur flakët, por ka edhe dyshime se një veshje tepër e ndezshme ka mundësuar përhapjen e shpejtë të zjarrit.

Ndërtesa përmban 138 banesa dhe ishte shtëpia e 450 banorëve, raportoi gazeta El Pais, duke cituar menaxherin e ndërtesës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×