English

Shkëmbim zjarri mes forcave të sigurisë e civilëve në veri të Meksikës, 12 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 12 persona u vranë në një shkëmbim zjarri me forcat e sigurisë në Meksikën veriore pranë kufirit me Shtetet e Bashkuara.

- Advertisement -

Agjencia e sigurisë së shtetit Tamaulipas tha se ushtarët ishin në patrullë në komunën e Miguel Aleman, përgjatë kufirit të Teksasit, kur ata u sulmuan nga “civilë të armatosur”.

Agjencia nuk iu përgjigj pyetjeve nëse ndonjë ushtar u vra apo u plagos në shkëmbim zjarri. Shteti i Tamaulipas ka grupe të ndryshme të krimit të organizuar, aktivitetet kryesore të të cilave përfshijnë kontrabandën e qenieve njerëzore dhe trafikun e drogës, thonë autoritetet lokale meksikane.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×