“490 mln lekë shtesë për Presidencën”, Kali: Për rikonstruktim dhe shtim punonjësish

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenca ka kërkuar 490 mln lekë më shumë se viti i kaluar në buxhetin e 2023-shit të parashikuar për këtë institucion.

Sekretari i përgjithshëm i Presidencës, Florian Kali ka argumentuar në komisionin e ligjeve se këto para kërkohen kryesisht për rikonstruksionin e godinës, shtim të numrit të punonjësve dhe rritje të shpenzimeve për veprimtarinë e presidentit.

Por teksa përfaqësuesi i Presidencës kërkonte më shumë para edhe për shtim të personelit, u pyet nga përfaqësuesit e opozitës lidhur me shkarkimet e 25 punonjësve të administratës, çka shkaktoi debat në komision.

- Advertisement -

Lidhur me kërkesat e Presidencës për shtim të buxhetit, Ministria e Financave kërkoi t’i vihej në dispozicion një shkresë e detajuar për shpenzimet dhe nevojat që ka ky institucion pasi fondi i pretenduar është i konsiderueshëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk i jap llogari njeriu kë takoj”- Rama: Nuk i kam dhënë asnjë dokument McGonigal

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

TË FUNDIT

“Nuk i jap llogari njeriu kë takoj”- Rama: Nuk i kam dhënë asnjë dokument McGonigal

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×