English

7 muaj që kishte dalë nga burgu, identifikohet autori i atentatit në “Don Bosko”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Uniformat blu të kryeqytetit kanë identifikuar autorin e atentatit në Don Bosko i cili kishte vetëm 7 muaj që kishte dalë nga burgu.

- Advertisement -

Banesa e tij ndodhet 50 m larg nga vendi i ngjarjes. Në pyetje janë marrë familjarët e autorit.

Dyshohet se është larguar nga zona, ndërkohë vijojnë kërkimet për arrestimin e tij.

Ngjarja ndodhi rreth orës 06:45 në rrugën Don Bosko ku një person ka qëlluar me armë në drejtim të makinës që drejtohej nga shtetasi Rudolf Zefi.

Ky i fundit është shprehur se nuk ka pasur konflikt me askënd dhe ka qenë i vetëm më makinë, ndërsa autori në këmbë. Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë për të bërë të mundur identifikimin e autorit.

Euronews Albania më parë siguroi pamjet e autorit të atentatit të dështuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Tiranë. Në pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë shihet autori i pamaskuar teksa largohet i qetë duke ndezur një cigare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×