8 kilogramë kanabis në bagazh, arrestohen 2 persona pasi tentuan të arratiseshin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndue Çupi, 27 vjeç dhe Leonard Ndoj, 53 vjeç janë arrestuar pasi u kapën me 8 kg kanabis në një makinë të llojit “Benz”.

Dy shtetasit, banues në Shënkoll, Lezhë, tentuan t’i arratiseshin policisë në momentin e ndalimit.

Makina, lënda narkotike dhe 2 celularë u sekuestruan.

- Advertisement -

Xhuljano Sorra, 29 vjeç dhe Ahmet Musaogullari, 26 vjeç u arrestuan gjithashtu pasi shitën pjesët e një automjeti të vjedhur.

Më 24 janar këta dy shtetas vodhën një makinë tip “Benz” në Laprakë. Ata e çmontuan dhe pjesët i nxorrën në shitje.

2 celularë, një pajisje DVR me pamje filmike dhe pjesë të ndryshme të automjetit të vjedhur u sekuestruan.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

TË FUNDIT

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×