English

9 viktima nga shpërthimi që ndodhi në ishullin Sakhalin të Rusisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shpërthim gazi në një ndërtesë në Lindjen e Largët të Rusisë vrau të paktën nëntë persona të shtunën, duke përfshirë katër fëmijë, sipas autoriteteve lokale.

- Advertisement -

Një pjesë e ndërtesës pesëkatëshe në qytetin Tymovskoye në ishullin Sakhalin u shemb pasi një bombol gazi shpërtheu në një nga apartamentet rreth orës 5:30 të mëngjesit me orën e Moskës.

Sakhalin ndodhet në Oqeanin Paqësor, në veri të Japonisë.

Sipas Limarenko, banorëve të prekur nga shpërthimi iu ofrua strehim i përkohshëm dhe familjeve që humbën shtëpitë e tyre do të paguhen 7,800 euro.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?