A duhet të ketë ndjekje penale për akuzat e politikanëve? Flet avokati Braho

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Ledio Braho ka thënë se një pjesë e konflikteve të politikanëve duhet të zgjidhen nga Gjykata Kushtetuese.

Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania, kur u pyet nëse duhet të ketë ndjekje penale për akuzat e politikanëve.

“Kam qenë gjithmonë partizan i lirisë së shprehjes sidomos kur bëhet fjalë për interes të përgjithshëm. Akuzat kanë pasur të bëjnë me interes të përgjithshëm me interes publik, nuk ëshrë se ka pasur akuza personale. Gjykatat shqiptare që të arrijnë një standart, mendoj se është nevoja që një pjesë e këtyre konflikteve të zgjidhen nga Gjykata Kushtetues. Janë disa gjyqtarë që edhe për shkak të trajnimit të thelluar që kanë nga Gjykata Evropiane kanë mbajtur qëndrime të konsiliduara, ku i kanë dhënë prioritete lirisë së shprehjes”-tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

"Po të isha i përfshirë politikisht do të më interesonte që votuesi im ta dinte si votohet për anëtar këshilli. Pra edhe palët politike...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin bashkiak nuk është detyrë e KQZ

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se informimi i qytetarëve, në lidhje me votimin për Këshillin Bashkiak, nuk është detyrë e Komisionit Qendror...

TË FUNDIT

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

"Po të isha i përfshirë politikisht do të më interesonte që votuesi im ta dinte si votohet për anëtar këshilli. Pra edhe palët politike...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin bashkiak nuk është detyrë e KQZ

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se informimi i qytetarëve, në lidhje me votimin për Këshillin Bashkiak, nuk është detyrë e Komisionit Qendror...

Gerta Meta: Në zonat rurale votojnë burrat për gratë

Gerta Meta nga Shoqata për Kulturë Demokratike tha për “Barometri” në Euronews Albania se në zonat rurale burrat votojnë dhe për gratë. Sipas saj, grave...

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×