English

“Ai më mbrojti”- Si sportisti u sakrifikua për motrën gjatë sulmit me armë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Alexis Dowdell po festonte ditëlindjen e saj të 16-të në një studio vallëzimi në qytetin Dadeville, në Alanama, kur vëllai i saj 18-vjeçar, lojtari i njohur i futbollit amerikan Phil Doëdell, erdhi për ta marrë pasi dëgjoi se dikush në festë kishte një armë.

- Advertisement -

Nëna e saj, LaTonya Allen, kishte dëgjuar gjithashtu thashethemet. Ajo tha për mediat e huaja se ndezi dritat, shkoi në kabinën e DJ dhe kërkoi që personi që kishte armë zjarri të largohej nga festa.

Por kur askush nuk foli dhe ajo fiku dritat për të vijuar festën.

Të shtënat me armë shpërthyen pak më vonë. “Papritur dëgjova të shtëna armësh dhe të gjithë po vraponin drejt portës, shikoja njerëz që rrëzoheshin përtokë dhe bërtisnin”, tha Alexis për BBC.

Ishte vëllai i saj Phil ai i cili e mbrojti dhe e shtyu atë në tokë, përpara se të dy të ndaheshin në mes të kaosit.

Ajo ishte në gjendje të shpëtonte nga vendi i ngjarjes dheu fsheh në dhomën tjetër, pasi sulmuesi ishte ende i lirë.

Kur ajo përfundimisht u kthye brenda, ajo zbuloi se vëllai i saj kishte vdekur

Kishte humbur shumë gjak. Qëndrova me të ndërsa atij i vinte dhe ikte vetdija. Ai nuk ishte në gjendje të fliste, megjithëse hapi sytë dhe ngriti vetullat teksa unë e përqafova. Gjëja e fundit që i thashë ishte të qëndronte i fortë”, tha ajo.

Ajo shtoi se ditëlindja e saj nuk do të ishte kurrë e njëjtë.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?