English

Aksident i trefishtë në Dimal, plagosen drejtuesit e mjeteve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit në hyrje të qytetit të Dimalit.

- Advertisement -

Korrenspodenti i Euronews Albania, bën me dije se në aksident janë përfshirë tre automjete.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar dy nga drejtuesit e mjeteve, ndërkohë që ka pasur dhe dëma të shumta materiale.

Në vendin e aksidentit kanë shkuar efektivët e policisë rrugore të cilët po bëjnë kqyrjen e vendngjarjes për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Burimet policore në vendngjarje konfirmojnë se shkak për aksidentin është bërë një parakalim i gabuar dhe një devijim i njërit prej mjeteve, në përpjekje për tu futur në një rrugë dytësore.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?